Jak zadbać o higienę palca po założeniu drutów Kirschnera?

Druty Kirschnera w paliczkach małego palca ręki. Druty wystają na zewnątrz, okres 4 tygodni. A moje pytanie brzmi czym najlepiej zadbać o higienę tego palca aby nie doszło do zakażenia?

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, ale mogę zasugerować Octenisept i regularną wymianę opatrunków.