Jak zajść szybko w ciążę?

Witam ponownie znowu pisze.
Natomiast jak pisałam ostatnio, że okres miałam 23 grudnia to dostałam go właśnie 29 stycznia, a już byłam pewna, że jestem w ciąży, bo nigdy nie miałam tak długiego cyklu.

Z moim mężem kochałam się prawie codziennie. Czy to możliwe, że nie miałam owulacji. Jestem tak załamana, a tak się cieszyłam.
Proszę mi powiedzieć jak mam przechytrzyć owulację? Chcę szybko zajść w ciążę. Proszę mi doradzić co mam zrobić?
Aha i jeszcze mam jedno pytanie czy są jakieś tabletki żebym miała stu procentową owulację? Czy u ginekologa na usg mógłby mi sprawdzić.
Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie przejmować jednorazowym niepowodzeniem! Przyjmuje się, że dopiero po roku bezowocnych starań należy skierować parę na diagnostykę bezpłodności. Proszę nie zawracać sobie głowy żadnymi tabletkami na owulację- stosuje się je jedynie w przypadku poważnych zaburzeń hormonalnych, gdy po długich staraniach nie udaje się doprowadzić do zapłodnienia. Ginekolog przy pomocy badanie USG jest w stanie stwierdzić czy i kiedy dochodzi do owulacji, musiałby jednak powtarzać to badanie dość często, najlepiej co dwa dni.
Podstawowe informacje na temat obserwacji dni płodnych opisałam w odpowiedzi na to pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne

Proszę też zaufać swojemu i męża "instynktowi" i kochać się wtedy, kiedy mają Państwo na to największą ochotę (niekoniecznie każdego dnia- wtedy jakość nasienia w momencie owulacji może być nieco osłabiona przez codzienne współżycie przez ponad tydzień przed).

Pozdrawiam serdecznie!