Jak załagodzić konflikt w związku?

Po 10 latach Odeszla odemnie moja narzeczona z dzieckiem jak ja odzyskac minelo juz 2 miesiace bardzo sie zmienilem i pomagam im jak tylko moge zostawiajac dom samochod pieniadze jedynie co zabralem to szafke zawinily obydwie strony z przewaga mojej osoby i alkoholu gdyz od roku sie psulo nie mialel wsparcia i romowy z jej strony ucieklem w alkohol tzn jedynie w weekendy gdyz pracowalem i staralem sie zapewnic by w domu niczego nie brakowalo kocham na i corke hak sprawic by wrocily?

Witam,

Rozumiem, że przeżywa Pan teraz trudne emocje. Jednakże Pana narzeczona mogła stracić do Pana zaufanie, żeby je odbudować potrzeba czasu i pracy nad związkiem. Polecałabym Państwu terapię par, dzięki której mielibyście okazję do odbudowania swojej relacji i opowiedzenia o swoich emocjach i potrzebach w kontrolowany i bezpieczny sposób.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Zachęcam do podjęcia rozmowy z byłą narzeczoną o podjęciu terapii par. Takie rozwiązanie jest pomocne w zmianie relacji między ludźmi. Nie da Panu gwarancji, że narzeczona do Pana wróci, bo zależy to tak samo od niej, jak i od Pana. Z pewnością jednak usprawni komunikację między Państwem, pomoże w opanowaniu negatywnych emocji a tym samym uchroni przed konfliktami. Będziecie Państwo wówczas mogli porozmawiać otwarcie o tym, co się między Wami działo, jakie są Wasze potrzeby i ustalić, co możecie zrobić, by relacje między Wami zaczęły się odbudowywać. Proszę jednak pamiętać, że odbudowa relacji nie zawsze oznacza powrót do siebie. Wszystko zależy od tego czy oboje Państwo będziecie mieć wolę bycia ze sobą.
Utrzymanie dobrych relacje między Państwem jest ważne ze względu na dziecko.
Relacje między ludźmi to m.in. zaufanie, czas spędzany wspólnie, obowiązki i przyjemności. Trudno w dwa miesiące odbudować to, co psuło się od roku. Ważna jest tu motywacja i działanie obu stron.
Jeśli narzeczona nie będzie chciała uczestniczyć w terapii par, proszę rozważyć podjęcie jej dla siebie.

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu myślę, że łatwiej stracić u najbliższych osób zaufanie niż je odzyskać. W Pana poście zwraca mi uwagę, że za problem alkoholowy obwinia Pan swoją partnerkę. Myślę, że warto żeby Pan zgłosił się do specjalisty, żeby określić rangę tego problemu. Może Pan uzyskać tylko jedną szansę u osoby najbliższej. Proszę ją wykorzystać. Z pewnością na terenie, na którym Pan mieszka jest poradnia leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. Działa ona w ramach NFZ. Proszę zgłosić się tam i skorzystać z pomocy. Mam nadzieję, że realna praca z problemem alkoholowym zostanie przez Pana bliskich doceniona. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/