Jak zamiast leków wyleczyć depresję?

Co robić, wg testu robionego na tej stronie www mam silną depresję, a jestem chora na watrobę i nie mogę brać lekarstw... Jak mam sobie poradzić z tym, bo chcę się znowu śmiać, a nie być wciąż zmęczoną życiem i tym wszystkim...

ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Szanowna Pani,
leczenie depresji odbywa się za pomocą leków chemicznych oraz psychoterapii. Chociaż skojarzone działanie obu tych form terapii daje najlepsze rezultaty, niekiedy stosuje się tylko jedną z nich. Możliwe, że w Pani przypadku podjęcie konkretnej metody psychoterapeutycznej okaże się wystarczające, ale o tym zadecydować może wyłącznie lekarz psychiatra. Powinna się Pani udać na wizytę lekarską. Psychiatra dokładnie zdiagnozuje rodzaj depresji, jej prawdopodobne przyczyny, ustali rodzaj postępowania terapeutycznego. Powinna Pani także zadbać o odpowiednią dietę, higienę snu, regularny tryb życia, czas na relaks i aktywność fizyczną, przebywanie na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty