Jak zapanować nad nerwami i rozdrażnieniem?

Mam problemy z panowaniem nad nerwami - wszystko dookoła mnie drażni i przytłacza, wybucham, chce mi się płakać i jestem przybita. Nie chcę tak dłużej, to mnie męczy, a przez wybuchy nerwów ranię moich najbliższych, bo muszą znosić moje ciężkie dni. Jak to zwalczyć? Proszę o jakieś wskazówki.

ponad rok temu

Witam.

Rozdrażnienie i brak kontroli nad emocjami mogą być konsekwencją stresu. Dlatego proponowałabym, aby zastanowiła się Pani, czy ostatnio zaszły jakieś zmiany w Pani życiu. Często przemęczenie i brak możliwości odreagowania powoduje, że właśnie poprzez "nerwy" dajemy upust swoim emocjom.

Zachęcałabym również do zapoznania się z treningiem relaksacyjnym, który może mieć istotne zastosowanie w chwilach "wybuchu". Warto też przyjrzeć się, jakie sytuacje poprzedzają nerwowość i zastanowić się, co mogę zmodyfikować w moim zachowaniu, aby nie reagować w ten sposób.

Pozdrawiam