Jak zapewnić ciągłość antykoncepcji?

Witam, chodzi o antykoncepcję. Z powodu nieuwagi źle przyjęłam tabletki. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ale zaprzestałam je brać mając jeszcze 6 ostatnich tabletek w blistrze, zrobiłam sobie przerwę. Jest 4 dzień i jak na razie nie mam jeszcze miesiączki, powinnam coś z tym zrobić czy cierpliwie czekać? Pozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam!

Postępowanie zależy od rodzaju tabletek antykoncepcyjnych. Zazwyczaj, aby zapewnić ciągłość antykoncepcji należy zastosować do jednego z dwóch możliwych sposobów.

  • Pierwszy:

Należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę (nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie). Kolejne tabletki należy stosować według kolejności z opakowania. Należy pominąć 7-dniową przerwę i po zakończeniu tabletek rozpocząć stosowanie nowego blistra.

  • Drugi sposób:

Należy zrobić 7- dniową przerwę w przyjmowaniu tabletek począwszy od dnia, w którym tabletka została pominięta. Po 7 dniach (lub mniej) należy rozpocząć nowe opakowanie - >czyli tak jak Pani zrobiła. Dla pewności należy odnieść się do ulotki preparatu.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty