Jak zapobiec kontuzjom stopy?

Witam bardzo serdecznie, na treningu piłkarskim 3 dni temu mieliśmy dość intensywny trening mieliśmy grę 3x12 minut i zamiast tej 4 kwarty trener postanowił że da nam przyjemność i postrzelamy sobie. Wziąłem sobie za ciężką piłkę, uderzyłem z prostego podbicia i poczułem takie charakterystyczne kłucie, odrazu zszedłem, wróciłem do domu schłodzilem nogę seria 20 minut lodu 10 odpoczynku i tak 3 razy, na drugi dzień przyszedłem bo nie bolało mnie przy chodzeniu przy rozciąganiu również, przyszedłem na ten trening podałem lekko piłkę i poczułem ból w tym samym miejscu, również odrazu zszedłem bo nie było co dalej tego forsować, teraz smaruje maścią Voltaren Max 2x dziennie i a Naproxenem 4x dziennie, jak mogę zapobiegać takim kontuzja i czy długo jeszcze mam odpoczywać dziękuje z góry

Mgr Andrzej Gbur Rehabilitant

Minimum miesiąc przerwy od kopania i nagłych gwałtownych ruchów. Miałem to samo, chodząc mnie nie bolało, a po kopnięciu solidnie zakuło w czworogłowym uda. Proponuję truchtanie, jeśli nie powoduje bólu, zabiegi przekrwienie z fizykoterapii np tens: pobudzenie krążenia, prądy średniej częstotliwości 80-100Hz, laser, masaż. Jak za wcześnie spróbujesz kopnąć to Ci się odnowi kontuzja i znowu kolejny miesiąć lub dłużej. Mam nadzieję że trochę pomogłem. Być może rozgrzewka była zbyt intensywna, mięśnie były przepracowane i nie miały chwili odpoczynku. Po takim intensywnym treningu powinien być oowolny trucht na około boiska, kilka okrążeń. Jeśli masz jakieś pytania to znajdziesz moje dane kontaktowe na stronie internetowej mojego gabinetu www.fizjocentrumklb.pl Zamiast lodu możesz też spróbować stosować zimny kompres żelowy z apteki, ja taki zakupiłem z firmy res-med. Postaraj się o prywatną wizytę u fizjoterapeuty w Twojej okolicy z dobrymi opiniami. Czasami warto odwiedzić 2 specjalistów