Jak zapobiec nawrotom wagi?

Schudłam już 4 kg i chciałabym schudnąć jeszcze 5 kg. Nie jest to proste i boję się, że jak już schudnę i będę mieć już tą wymarzoną wagę to wrócę do wagi przed odchudzaniem. Jak temu zapobiec?
ponad rok temu

Witam,

Przydatne informacje znajdzie Pani w artykułach:
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie
http://portal.abczdrowie.pl/efekt-jojo-nie-daj-sie-zwiesc-gdy-chce-ci-sie-jesc

Ryzyko efektu jo-jo (ponownego przybrania na wadze po stosowanej diecie odchudzającej) znacząco wzrasta po odchudzaniu prowadzonym za pomocą restrykcyjnych diet/głodówek.
Organizm przestawia się na "tryb oszczędny" i stara się zgromadzić zapasy tkanki tłuszczowej na gorsze czasy, nawet wtedy, gdy jemy niewiele.
Spada tempo przemiany materii, a więc łatwiej jest przytyć.

Zmianom tym zapobiegnie Pani:
- spożywając posiłki o stałych porach (posiłki częste, lecz niewielkie)
- dbając o codzienną aktywność fizyczną (tkanka mięśniowa przyczynia się do podwyższenia przemiany materii)
- stosując dietę odpowiadającą Pani zapotrzebowaniu energetycznemu.

Pozdrawiam