Jak zapobiec postępującej krótkowzroczności?

Witam. Mam 22 lata i jestem obciążona genetycznie krótkowzrocznością. Niestety u mnie mimo młodego wieku jest ona bardzo wysoka, ciągle postępująca. Mam -11. I ciągle się powiększa. Jak mogę temu zapobiec? Czy można coś zrobić? Boję się utraty wzroku :( Proszę o pomoc i udzielenie informacji.

Witam. Na dzień dzisiejszy chorobach uwarunkowanych genetycznie a taką jest krótkowzroczność nie ma skutecznego sposobu leczenia - zatrzymania czy zmniejszenia tej wady. Należy prowadzić odpowiedni tryb życia i kontrolować dno oka min. raz na rok u lek. okulisty. Pozdr. Barnyk.