Jak zapobiegać tachykardii?

Podejrzewam u siebie tachykardię ponieważ jak się wystraszam dostaje nagłego jakby ataku przyśpieszenia serca które pije bardzo szybko i mocno co powoduje ogromne przerażenie i panikę, kardiolog stwierdził że jestem zdrowy lecz napady zazwyczaj pojawiają się w domu nagle gdy się panicznie czegoś wystraszę. Jak można zapobiec tachykardii gdy wystąpi i czy lek parogen może wywołać jakieś nagłe reakcje sercowe?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać podstawowe badania krwi oraz ewentualnie rozszerzyć diagnostykę o badania obrazowe.