Jak zapomnieć i pogodzić się ze zdradą męża?

Jestem 2.5 roku po rozwodzie a 6 lat jak odkryłam zdradę męża i w dalszym ciągu o nim mysle wszystko co robie to z myślą o nim jak sobie mam dać rade z tym to mnie wykańcza

Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Witam Panią
Źródłem Pani frustracji i dyskomfortu
są przykre doświadczenia z przeszłości
i zapewne zaniżona przez to Pani samoocena.
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie.
Jednak przeszłości w żaden sposób nie zdoła
Pani zmienić, nie ma więc sensu roztrząsanie jej
bez przerwy, gdyż w ten sposób traci Pani
teraźniejszość a tym samym uniemożliwia
Pani sobie budowanie przyszłości.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu
ani zmienić przeszłości ale może
Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.
Wiem, czasami trudno oderwać się od przeszłości,
zwłaszcza gdy stała się ona sposobem bycia.
Poza tym nieadekwatna samoocena,
i brak wiary w swoje możliwości,
też negatywnie wpływają na wszystkie
obszary Pani funkcjonowania i sprawiają,
że nie potrafi Pani cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje
marzenia, tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie i rzeczywistości, co pogłębia
jedynie niską samoocenę, poczucie przygnębienia
i sprawia, że wciąż tkwi Pani w przeszłości.
Możliwe, że cierpi Pani również na depresję,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie, na swojego byłego
męża, na swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość
z odpowiedniej perspektywy.
Podczas terapii wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani życie nabierze sensu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Od 6 lat wie Pani o zdradzie męża, a jest z nim Pani 2,5 roku po rozwodzie. Z tego wynika, że 3,5 roku była Pani z nim w związku, będąc świadomą tego, co zrobił. Zapewne próbowała mu Pani wybaczyć i żyć z tą wiedzą, jednakże w pewnym momencie to było zbyt trudne. To tylko moje przypuszczenia, wcale nie muszę mieć racji.
Zdrada jest bardzo trudnym przeżyciem dla osoby, która kocha swojego partnera i jest przyzwyczajona do myśli, że spędzi z nim resztę swojego życia. Wiadomość o niewierności jest szokująca i bolesna. Na długo pozostaje w pamięci, jeżeli osoba zdradzona nie podejmie kroków, by lepiej sobie z nią radzić.
Widzę, że fakt zdrady męża cały czas jest obecny w Pani życiu, co utrudnia obecne funkcjonowanie. Chciałaby Pani zmienić swoje położenie, lepiej radzić sobie z pewnymi sytuacjami i odczuciami, natomiast nadal myśli Pani o mężu i wspomina określone wydarzenia.
Niezbędna staje się pomoc specjalisty - psychologa/psychoterapeuty. Pomoże on Pani lepiej rozumieć siebie, odkryć źródła obecnych trudności i poradzić sobie z nimi tak, aby wprowadzić konstruktywne radzenie sobie ze stresem.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, niestety nie będę odkrywcza - w tak trudnej sytuacji jakiej się Pani znalazła dobrze byłoby skorzystać z pomocy specjalisty psychologa, psychoterapeuty, który pomoże Pani odzyskać radość z życia i ułożyć sobie je na nowo - bez męża. To się naprawdę może udać :) pozdrawiam, Monika