Jak zapomnieć o dawnej miłości?

Witam, w każdym związku jaki zaczynam na początku jest idealnie, nie przestaje myśleć o drugiej osobie jednak po jakimś czasie to uczucie wygasa, nie czuje potrzeby pisania do kogoś spotykania się; po prostu jest dobrze tak jak jest, rok temu poczułam do kogoś coś bardzo silnego i innego niż do innych osób, niestety ta osoba tego nie odwzajemniła, nadal tęsknie za tą osobą, mam nadzieje że kiedyś ją jeszcze spotkam, jednak wiem ze to bez sensu , próbowałam spotykać się z kimś innym, na początku tak jak w każdym przypadku było idealnie, wszystkie wolne chwile spędzaliśmy razem, niestety po jakimś czasie znowu to wszystko wygasło, nie chce ranić tej osoby, co robić? Nadal myśle o tamtej osobie która nieodwzajemniła moich uczuć, czy to przez to ze nie mogę zapomnieć? Ale wcześniej było tak samo, czy możliwe jest to że nie umiem utrzymać bliskich relacji przez to że w dzieciństwie nie pokazano mi co to bliskość? Czasami wole być sama, chce stworzyć jakiś związek ale mój introwercyzm wygrywa, nie wiem co jest nie tak.

Widzi Pani pewien mechanuzm, dostrzega pewną regułę, stałość w sposobie w jaki wchodzi Pani w relacje, kontynuuje, wychodzi z nich. Na pewno to co pomaga Pani, zresztą nie tylko i nie ma w tym nic dziwnego, to silne emocje. Proszę zauważyć, że zarówno w przypadku, gdy wchodzi Pani w związek, jak i gdy czuła się Pani odrzucona, to analogiczne sytuacje, gdy stara się Pani o zaangażowanie drugiej strony. A jak to jest, gdy grunt jest stabilny? Zaangażowanie słabnie, a Pani się wycofuje? Warto przyjrzeć się temu za czym Pani goni, w imię czego i jaką część siebie chce tym Pani nakarmić? Pozdrawiam ciepło. Joanna Marciniak