Jak zaradzić ADHD?

Mój mąż miał w dzieciństwie stwierdzoną nadpobudliwość psychoruchową. Obecnie w zasadzie z tego wyrósł… Planujemy poczęcie dziecka, chciałabym wiedzieć co mogę zrobić by zapobiec ewentualnemu rozwojowi ADHD?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Są duże szanse, że Pani dziecko będzie zdrowe. Choroba dziedziczona jest w takim przypadku w ok. 40% przypadków. W pewnym stopniu ma Pani wpływ na rozwój tego zaburzenia. Poza zdrową dietą powinna zwrócić Pani uwagę na nienarażanie się na działanie nikotyny, nie tylko czynne, ale również  bierne! W ciąży nie wolno spożywać alkoholu, m.in. ma on wpływ także na wystąpienie ADHD. Udowodniono, że dzieci traktowane przez swoje mamy od urodzenia z ogromnym ciepłem mają mniejsze problemy z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej (badania T. Moffit z 2004 roku). Chociaż ADHD ma podłoże neurologiczne częste wyrażanie ciepłych uczuć wobec dzieci może znacznie łagodzić jego przebieg. Proszę więc myśleć pozytywnie i nie martwić się na zapas!


Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty