Jak zaradzić ADHD?

Mój mąż miał w dzieciństwie stwierdzoną nadpobudliwość psychoruchową. Obecnie w zasadzie z tego wyrósł… Planujemy poczęcie dziecka, chciałabym wiedzieć co mogę zrobić by zapobiec ewentualnemu rozwojowi ADHD?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Są duże szanse, że Pani dziecko będzie zdrowe. Choroba dziedziczona jest w takim przypadku w ok. 40% przypadków. W pewnym stopniu ma Pani wpływ na rozwój tego zaburzenia. Poza zdrową dietą powinna zwrócić Pani uwagę na nienarażanie się na działanie nikotyny, nie tylko czynne, ale również  bierne! W ciąży nie wolno spożywać alkoholu, m.in. ma on wpływ także na wystąpienie ADHD. Udowodniono, że dzieci traktowane przez swoje mamy od urodzenia z ogromnym ciepłem mają mniejsze problemy z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej (badania T. Moffit z 2004 roku). Chociaż ADHD ma podłoże neurologiczne częste wyrażanie ciepłych uczuć wobec dzieci może znacznie łagodzić jego przebieg. Proszę więc myśleć pozytywnie i nie martwić się na zapas!


Pozdrawiam serdecznie

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty