Jak zaradzić workom pod oczami?

mam 43 lata i w ciagu dnia robia mi sie worki (puchcniecia zyl) pod oczami . jak im zaradzic ?

Witaj, najczesciej opuchniecia nie mają nic wspólnego z zyłami tylko z naczyniami limfatycznymi czyli zastojami limfy, jeśli nie są to stałe obrzeki czyli całodobowe a pojawiają się tylko w ciągu dnia może być to kwestia za małej ilości spozywanych płynów lub problemów z krązeniem przy zbyt małej ilości ruchu.
Spróbuj także chłodnych kompresów np specjalnymi okularami, które trzyma się w lodówce albo chociaż przykładaj kilka razy na ok 1 min coś zimnego np łyzeczkę od herbaty- naprzemienne działanie zimna i ciepła pobudzą krążęnie limfy i zredukują jej zastoje

Dzień dobry.
W pierwszej kolejności proponuję poobserwować swój organizm, by znaleźć przyczynę ich powstania. Worki pod oczami pojawiają się jako reakcja alergiczna, w chorobach tarczycy, nerek, cukrzycy czy niedoborach witamin. Znaczenie ma również tryb życia jaki prowadzimy - odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta i rezygnacja z używek może przynieść wyraźną poprawę. Polecam też zaopatrzyć się w specjalistyczny krem pod oczy zakupiony w aptece lub gabinecie kosmetycznym zawierający m.in witaminę K, C i wyciągi roślinne np z miłorzębu japońskiego, arniki czy bluszczu. Lepiej jest też ograniczyć spożywanie soli i alkoholu.
Jeśli wdrożenie tych działań nie przyniesie oczekiwanego efektu warto umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska