Jak zatrzymać łysienie po farbowaniu?

Byłam dwa tygodnie temu u fryzjera na rozjaśnianiu włosów. Niestety popełniłam błąd i i tego samego dnie rano - przed wizytą umyłam głowę. Po nałożeniu farby skóra głowy strasznie mnie piekła a po spłukaniu farby okazało się, że mam całą głowę w bolących i ropiejących pęcherzach. Przez cały tydzień leczyłam je maściami. Doszło nawet do zapalenia węzłów chłonnych. Po tygodniu, gdy pęcherze zamieniły się w strupki strasznie zaczęły wypadać mi włosy. W jednym miejscu mam nawet łysą plamę wielkości 2 cm. Obawiam się czy w tym miejscu odrosną mi włosy? Nadal mam problem z ich wypadaniem więc chciałam zapytać, czy konieczne będzie leczenie farmakologiczne? Z niecierpliwością czekam na odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytania nie widząc zmian. Z opisu wnioskuję, że mamy najprawdopodobniej do czynienia z ostrą reakcją alergiczną. Sądzę, że włosy powinny całkowicie odrosnąć, ale będzie to wymagało wygojenia stanu zapalnego na skórze. Proszę zdecydowanie odwiedzić lekarza dermatologa. Sugeruję też, aby zmieniła Pani szampon na delikatne produkty myjące o właściwościach nawilżających (do kupienia w aptece).