Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zatrzymać refluks żołądkowo-przełykowy?

Witam. Mam refluks żołądkowo przełykowy i przepuklinę rozworu przełykowego. Objawy to nalot na języku i zatykające się prawe ucho ze ściskająca wydzielina w gardle . Robiłem szereg różnych badań na to ucho i nic mi nie dolega dopiero na końcu wyszedł refluks . Moje pytanie . Czy jeśli dzięki IPP uda mi się powstrzymać kwas żołądkowy przed docieraniem do przełyku i wyżej to mój język będzie z powrotem bez nalotu i ucho się odetka. Mam zapalenie błony śluzowej nosogardla i ten śluz zatyka trąbkę . Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Jeżeli to refluks jest przyczyną stanu zapalnego gardła, to przyjmowane leki obniżając pH żołądka spowodują również zmniejszenie opisanych dolegliwości. Polecam także zmianę nawyków żywieniowych (przyjmowanie posiłków w niewielkich objętościach, jedzenie w wolnym tempie), unikanie przyjmowania pozycji leżącej po spożyciu posiłków, uniesienie wezgłowia łóżka w czasie snu oraz nie palenie papierosów i utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy