Jak zdrowo nabrać masy?

chicałbym przybrac Masy jaka była by dieta bez odzywek tak by było Zdrowo i nie za drogo

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku proponuje skorzystać z pomocy naszych dietetyków. Przybrać ie na masie można osiągnąć przez program regularnych ćwiczeń zwiększających masę mięśniową. Dieta wtedy opiera się o węglowodany oraz proteiny.

Witam serdecznie,

Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, dostarczać wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kaloryczność diety na budowę masy mięśniowej musi przewyższać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Powinien być Pan na tzw dodatnim bilansie energetycznym. Należy obliczyć swoja czynną przemianę materii za pomocą odpowiednich kalkulatorów (są dostępne w internecie) i spożywać więcej kalorii niż uzyska Pan w wyniku. Do tego należy zjadać dużo białka w celu przyspieszenia budowy mięśni.
Ułożenie indywidualnej diety na masę wymaga większej ilości informacji na Pana temat. Musiałabym zebrać od Pana wywiad żywieniowy i zdrowotny, znać obecną wagę, wzrost i aktywność fizyczną.

Jeżeli byłby pan zainteresowany ułożeniem jadłospisu zachęcam do kontaktu
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,

Przede wszystkim należy zdrowo się odżywiać oraz uprawiać sport. W przeciwnym razie kalorie zaczną się odkładać w postaci tłuszczyku.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek