Jak zdrowo stracić boczki?

Ważę 65 kg przy wzroście 165 kg, mam brzuszek i odstające boczki, prawie zawsze ćwiczę na wf. NIgdy nie próbowałam się odchudzać, bo wiele o tym słyszałam. Nie chciałabym zastosować żadnej drastycznej diety, ponieważ wiem, że może to spowodować zanik miesiączki. Problemy z nadwagą mam po ojcu. Nie jadam rano śniadania, ponieważ nie zdążam, w szkole jem rogalika z czekoladą oraz batona. Jadam też szkolne obiady wydawane przez stołówkę, po szkole czeka na mnie drugi obiad w domu, ale nie zawsze go jem. W późniejszych porach podjadam czasami jakieś słodkości, gdy nadejdzie mnie ochota. Proszę, poradźcie mi jakąś skuteczną dietę.
ponad rok temu

Witam!

Nie podałaś wieku, więc nie wiem, jak znaczną masz nadwagę. Musisz się  kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - chude;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie
5. tłuszcze - unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Codziennie przeznaczaj na aktywność fizyczną ok. 30 minut. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam

PS Nie rezygnuj ze śniadania!