Jak zgubić centymetry z bioder i po jakim czasie będą efekty?

Witam! Mam 19 lat, mam 167 cm wzrostu, ważę 50 kg (rano – 49,8), 86 cm w biuście, 61 cm w talii, 94 w biodrach, 52 cm w udach. I oto moje pytanie: jak mam schudnąć z bioder i ud i ile mi to może zająć? Chciałabym mieć smukłe uda i biodra. Biegam codziennie około 5 km, przez 36 min, robię a6w, squaty - pół przysiady - 100 powtórzeń, ćwiczenia na pośladki około 50 powtórzeń na obie nogi. Łącznie ćwiczę dziennie przez jakąś godzinę. Co mam jeszcze robić, żeby zgubić z bioder te 4 cm? Po jakim czasie będą efekty? Nie jem tłusto ani słodko. Mogę prosić o jakieś wskazówki Pozdrawiam, Wodesia
19 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać. Twój współczynnik BMI wynosi aktualnie 17,93, co oznacza, że jest poniżej normy, masz niedowagę. BMI mniejsze niż 17,5 jest jednym z kryteriów rozpoznania anoreksji.

Warto się zastanowić, czy chęć utraty wagi/centymetrów nie staje się chorobowa. Obiektywnym wskaźnikiem wyglądu są waga oraz wymiary, u Ciebie oba te parametry znajdują się w normie.

Oto kryteria anoreksji wg klasyfikacji ICD-10:

a) spadek wagi lub, u dzieci, brak przybytku wagi prowadzący do masy ciała o co najmniej 15% poniżej prawidłowej lub oczekiwanej stosownie do wieku i wzrostu;
b) spadek wagi jest narzucony samemu sobie przez unikanie "tuczącego pożywienia";
c) samoocenianie siebie jako osoby otyłej oraz zaburzający strach przed przytyciem, co prowadzi do narzucanie samemu sobie niskiego progu masy ciała;
d) obejmujące wiele układów zaburzenia endokrynne osi przysadkowo-gonadalnej przejawiają się u kobiet zanikiem miesiączkowania, a u mężczyzn utratą seksualnych zainteresowań i potencji (wyraźnym wyjątkiem jest utrzymywanie się krwawień z pochwy u kobiet anorektycznych stosujących substytucyjne leczenie hormonalne, najczęściej w postaci przyjmowania leków antykoncepcyjnych);
e) zaburzenie nie spełnia kryteriów a) i b) dla żarłoczności psychicznej (bulimia nervosa).

Nieleczona anoreksja prowadzi do poważnego osłabienia organizmu - narządy nie są w stanie poprawnie funkcjonować, pojawia się anemia, osłabienie serca. Anoreksja jest chorobą śmiertelną.

Zachęcam do lektury:

http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-anoreksji

Pozdrawiam