Jak zgubić kilogramy po ciąży? Proszę o pomoc

Witam, moim problemem jest waga po ciąży, nie mogę zgubić kilogramów, które przytyłam w ciąży. Próbowałam już rożnych diet i wszystko na nic;(. Mam 25 lat 170 cm wzrostu i ważne 70 kg, a przed ciąża ważyłam 50 kg nic mi nie przeszkadza jak grube uda i brzuch, z którym i tak wiem że będę mieć problem bo mam okropne rozstępy ;( Proszę o poradę co mam zrobić:) Z góry dziękuję
25 LAT ponad rok temu

Witam.

Pani aktualne BMI to 24,2, mieści się więc w normie, ale jest bliskie granicy normy (od 25 jest nadwaga). Natomiast przed ciążą miała Pani niedowagę – BMI równe 17,3 (norma powyżej 18,5).
Nie pisze Pani jak dawno urodziła dziecko i czy karmi Pani dziecko piersią. Nie wiem też jak wygląda Pani jadłospis. Proszę ocenić swoje aktualne nawyki żywieniowe i wprowadzić zmiany:
- regularność posiłków – 4-5 x dziennie o tych samych porach
- urozmaicony jadłospis – w diecie są produkty ze wszystkich grup piramidy żywieniowej - proszę poczytać o piramidzie zdrowego żywienia
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida
- wykluczenie z diety produktów, które są źródłem tzw. pustych kalorii: słodycze, słone przekąski (paluszki, chipsy, orzeszki solone), produkty typu Fast food, słodzone napoje
- umiar – jemy posiłki często, ale małe
- wybieranie zdrowych sposobów przyrządzania potraw – unikamy smażenia, jemy potrawy gotowane, duszone i pieczone
- z płynów proszę wybierać przede wszystkim wodę, słabą herbatę, ograniczyć kawę i zupełnie wykluczyć napoje słodzone. Zaleca się, aby codziennie pić ok. 2 l płynów
- zwiększenie aktywności fizycznej – proszę wykorzystać codzienny rozkład dnia do zwiększenia wysiłku fizycznego np. na spacerze z dzieckiem proszę zwiększyć tempo i wydłużyć czas. Na pewno na Pani problemy pomocne też będą odpowiednie ćwiczenia na brzuch i uda. Proszę zajrzeć do artykułu:
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-szczuple-uda
- ważne też jest, aby się wysypiać (wystarczająca ilość snu reguluje hormony odpowiedzialne za odczuwanie głodu i nasycenia).
Zachęcam też do przeczytania artykułu:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-po-porodzie
Jeżeli pomimo prób wprowadzenia zdrowych zasad nie uda się Pani zrzucić zbędnych kilogramów zachęcam do osobistego kontaktu z dietetykiem, który dopasuje dietę do Pani potrzeb.
Pozdrawiam Panią serdecznie,
Agnieszka Kuczewska