Jak zgubić oponkę z brzucha i schudnąć z ud?

Nazywam się Julia,mam 14 lat ważę 50kg przy wzroście 158, podobno mam idealną wagę ale mam niestety oponkę na brzuchu i dość duże uda i masywne ramiona, chciała bym trochę schudnąć ale nie wiem czy to będzie korzystne dla mojego zdrowia, probowałam diety 1000kcal przez miesiąc ale moja waga się nie zmieniła, ogólnie mało się ruszam z góry dziękuje i czekam na odpowiedz.

Witam,

Faktycznie Twoja masa ciała jest odpowiednia dla wieku i wzrostu i nie musisz jej zmniejszać. Diety w okresie dorastania są niewskazane ze względu na możliwość zahamowania wzrostu organizmu. Szczególnie zaś niebezpieczne są diety zawierające mniej niż 1000kcal. Oponką nie musisz się przejmować, bo kiedy urośniesz - sama zniknie. Natomiast warto byłoby więcej się ruszać. To na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej. Jedz zdrowo (często i w niewielkich ilościach), pij wodę niegazowaną, a nie słodzone napoje gazowane i soki owocowe oraz unikaj słodyczy i słonych przekąsek. To jak najbardziej wystarczy.