Jak zinterpretować mój wynik PET?

Proszę o interpretację badania PET. Interesuje mnie możliwość zastosowania wideotorakoskopii (VATS) do usunięcia guza. Czy zajęcie węzła przyoskrzelowego jej nie wykluczy? Mężczyzna 72 lata.Rozpoznanie ze skierowania: Guz pluca. Problem kliniczny: Ocena charakteru zmiany. PROCEDURA: Podano doz~nie..radiofarrnaceutyk_18F-FDG O.ak1Y-WJ19Sci 210 MBa_Akwizycje wykona~o 6Q min od podania radioznacznika. Obrazowanie zostalo przeprowadzone za pomoca PET-TK i obejmowalo obszar od podstawy czaszki do polowy ud. Poziom glukozy we krwi przy podaniu radioznacznika wynosil 112 mg/dl. Badanie TKzostalo przeprowadzone bez zastosowania srodków kontrastowych (TK anatomiczne). OPIS BADANIA Glowa i szyja: Nie stwierdzono podwyzszonego gromadzenia FDG w zakresie wezlów chlonnych oraz pozostalych struktur szyi. Klatka piersiowa: W seg. 2/3 pluca prawego przyoplucnowe ognisko (o wym. 2mS x 2,9 x 2 cm) aktywne metabolicznie: SUVmax FDG = 18,9. Aktywny metabolicznie wezel (1,5 cm)przy oskrzelowy prawy: SUVmax FDG = 13,9. Poza tym bez obecnosci innych ognisk wzmozonej utylizacji glukozy w miazszu pluc, bez obecnosci innych pobudzonych wezlów w sródpiersiu. Jama brzuszna i miednica: Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pecherz moczowy. Watroba niepowiekszona bez widocznych ognisk wzmozonej utylizacji FDG. Nadnercza bez obecnosci ognisk aktywnych metabolicznie. Nie stwierdzono podwyzszonego gromadzenia FDG w zakresie wezlów chlonnych przestrzeni zaotrzewnowej i miednicy. Uklad miesniowo-szkieletowy: Fizjologiczny wychwyt FDG w zakresie ukladu kostnego. WNIOSKI: W badaniu PETITK z uzyciem FDG stwierdzono aktywny metabolicznie proces rozrostowy w plucu prawym z zajeciem wezla przyoskrzelowego. Nie stwierdzono obecnosci ognisk aktywnych metabolicznie w innej lokalizacji

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten opis potwierdza, iż poza jednym guzem w płucu prawym oraz przerzutem do węzła, nie ma w przerzutu w innej lokalizacji. Pozdrawiam.