Jak zinterpretować takie badanie usg?

Proszę o interpretację badania USG:"Pęcherzyk żółciowy o pogrubiałej ścianie ,w jego świetle złóg wielkości ok 25mm oraz drobne odbicia hyperechogeniczne.-Przewód żółciowy wspólny i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone.-Wątroba niepowiększona,normoechogeniczna,bez zmian ogniskowych.-Trzustka jednorodna,o równym zarysie,niepowiększona,przewód Wirsunga nieposzerzony. -Aorta brzuszna nieposzerzona ,z blaszkami miażdżycowymi.".-Nie mam żadnych objawów bólowych ze strony woreczka żółciowego .
KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu

Badania krwi - hematokryt

Oznaczanie hematokrytów to badanie objętości osocza do objętości komórkowych głownie krwinek czerwonych (erytrocytów). Jednym z objawów wzrostu HCT jest nadkrwistość . Więcej o HCT opowie lekarz Łukasz Kowalski.

Pytanie z jakiego powodu wykonywane było USG. Jeśli nie ma Pani w tym momencie objawów pozwala to przypuszczać że na ten moment nie ma stanu ostrego jednak dalsze postępowanie zależy od wspolchorobowosci i ewentualnych wcześniejszych dolegliwości. Ważne aby zgłosiła się Pani chociażby do lekarza POZ który zna Pani historie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy