Jak zinterpretować te wyniki, jeżeli biorę tabletki antykoncepcyjne i antydepresanty?

Bardzo proszę o interpretację moich wyników Erytrocyty RBC 4,39 mln/ul Norma Hemoglobina HGB 12,3 g/dl Norma Hematokryt HCT 34,9% Obniżenie MCV 79,5 fl Obniżenie MCH 28,0 pg Norma na granicy z obnizeniem MCHC 35,2 g/dl Norma RDW-CV 14,1% Norma Leukocyty WBC 7,9 tys/ul Norma Limfocyty LYM 1,8 tys/ul Norma MXD 0,6 tys/ul Norma NEU 5,5 tys/ul Norma Odsetek LYM 23,3% Obniżenie Odsetek MXD 8,1% Norma Odsetek NEU 68,6% Norma Płytki krwi PLT 315 tys/ul Norma PDW 13,5 fl Norma MPV 10,6 fl Norma P-LCR 30,1% Norma CRP 3,39 mg/L Norma Glukoza 68 mg/dL Obniżenie Żelazo 134 ug/dL Norma TSH 1.000 ulU/ml Norma Dodam, że mam 18 lat, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i przeciwdepresyjne

Lek. Paweł Szadkowski

Podane przez Panią wyniki są w zakresie normy. Wartości podane jako obniżone same w sobie nie stanowią podstawy do rozpoznania jakiegokolwiek zaburzenia. Nie podała Pani, jakie bierze leki, więc nie mogę ocenić, czy mają one wpływ na wyniki badań. Ważne, aby oceniać badania w korelacji z obrazem klinicznym. Jeśli cokolwiek Panią niepokoi, radzę udać się z wynikami do lekarza pierwszego kontaktu.