Jak zinterpretować wynik badania na boleriozę?

Proszę o interpretacje wyników badań na boreliozę Klasa IgM 5,5 ujemny 32,00 Klasa IgG 32,5 ujemny 15,00 Agnieszka
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki jaki Pani podała są niejasne z powodu pojawienia się przy każdej klasie IgG i IgM dwóch wartości liczbowych. Obecność IgM świadczy o świeżym zakażaniu a IgG o przebytym. Oba dodatnie - obecnie świeże zakażenie. Oba ujemne - brak kontaktu z patogenem.