Jak zinterpretować wynik RTG kręgosłupa?

RTG kręgosłupa C. mój wynik ;Wyrównanie lordozy szyjnej. Zwężenie tarczy międzykręgowej C5-C6 oraz C6 -C7 ze sklerotyzacją sąsiednich płytek granicznych trzonów kręgów oraz brzeczną osteofitozą na ich krawędziach .Co to znaczy ? Dziękuję -ULKA.

Witam Serdecznie
Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność choroby zwyrodnieniowej odcinka szyjnego kręgosłupa. Zmiany te mogą powodować dolegliwości bólowe zarówno w spoczynku jak i podczas aktywności fizycznej. Sugeruje zgłosić się do lekarza rehabilitanta i dobraniu odpowiedniej rehabilitacji. Wyrównani lordozy szyjnej oznacza zmniejszenie wcięcia fizjologicznego potocznie mówiąc cofnięcie odcinka szyjnego do tyłu.
Dodaj odpowiedź (+5 pkt)

zdecydowanie zwyrodnienia i "niestandardowa" budowa kręgosłupa-konkretnie chodzi o zniesienie lordozy szyjnej-to wada raczej od uroszenia i wcześniej czy pózniej skutkuje u osoby dorosłej dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.Cwiczenia,rehabilitacyjne zabiegi i okresowo niesterydowe leki przeciwzapalne-ale niestety dolegliwości będą się pojawiały.