Jak zinterpretować wyniki 62-latka?

Witam serdecznie. Z góry dziękuj za odpowiedź. Proszę o zinterpretowanie wyników mojego taty. Ma 62 lata, miesiąc temu przeszedł zawał serca. Przy wypisie z oddziału kardiologii zalecono przeprowadzenie diagnostyki gruczołu krokowego. Wykonaliśmy USG: Pęcherz moczowy słabo wypełniony. Gruczoł krokowy powiększony o orient. wymiarze 56x55 mm. Dodatkowo wykonaliśmy badanie PSA (1,46 ng/ml) oraz CRP (1,47 mg/l), reszta wyników w normie (morfologia, układ krzepnięcia, jonogram), mocz - czysty. Chciałbym nadmienić, że tata nie odczuwa na razie żadnych dolegliwości przy oddawaniu moczu, nigdy do tej pory nie pojawiło się krwawienie. Proszę o wyjaśnienie wszystkich przedstawionych wyników. Jacek

ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
55 poziom zaufania

Szanowny Panie,

prostata Pana ojca jest powiększona, ale brak objawów oraz niski wynik badania PSA, nie skłaniają do dalszej diagnostyki. Jeżeli Pana ojciec ma ochotę, może brać profilaktycznie ziołowe leki na przerost prostaty. Dobrze byłoby ponownie zrobić badania za około 6-12 miesięcy.

Lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty