Jak zinterpretować wyniki histopatologiczne wycinków żołądka?

Proszę o interpretację wyników histopatologicznych wycinków z żołądka: 1. Antrum: gastrialitis chronica focalia superfcialis gradus minoris 2. Trzon: dwa śladowe powierzchniowe wycinki z obrzękiem blaszki właściwej, pojedyncze komórki zapalne 3. okolice wpustu: śladowy powierzchniowy wycinek z nabłonkiem powierzchniowym gruczołowym Nadmieniam, że wycinek 3 jest ze zmiany polipowatej, co do której zostało przewidziane usunięcie chirurgiczne.

Lek. Paweł Szadkowski

Wpust: przewlekłe powierzchowne ogniskowe zapalenie błony śluzowej żołądka małego stopnia. Opis podaje tylko obecność komórek zapalnych. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż ewentualne leczenie zależy od Pani dolegliwości.