Jak złagodzić ból pochwy?

Mam 23 lata i od wczoraj przyjmuję antybiotyk na zapalenie gardła (spuchnięte węzły chłonne i biały nalot na gardle). Jednocześnie wraz z bólem gardła pojawił się ból pochwy - dość intensywne pieczenie zauważyłam małe krostki (2-3) na spuchniętych wargach sromowych. Niestety nie mogę iść w tym tygodniu do lekarza - jestem na wakacjach i w Polsce będę dopiero w poniedziałek, dlatego proszę o pomoc na te kilka dni... Jak mam złagodzić ten dokuczliwy ból? Czy pieczenie pochwy ma związek z zapaleniem gardła?

Szanowna Pani, jest to najprawdopodobniej infekcja intymna, ewentualnie wynik mechanicznego podrażnienia, pomimo wakacji zalecam wizytę u lekarza