Jak złagodzić oparzenia po depilacji woskiem przy Izoteku?

Jak załagodzic podraznienia po depilacji woskiem przy izoteku? Skora jest jakby poparzona...boje sie ze zostana blizny. Przy pierwszym razie nie bylo takich problemow

Przy terapii izotretinoiną wszelkie zabiegi kosmetyczne nie są wskazane. Proszę udać się do dermatologa prowadzącego, który przepisze odpowiednie maści, aby zapobiec blizną. Doraźnie można smarować się kremami łagodzącymi typu Alantan, Bepanthen.

Dzień dobry, jeżeli doszło do poparzenia skóry podczas terapii Izotekiem, nie ma gwarancji, że nie pozostaną blizny. Powinna Pani zastosować kremy regeneracyjne, łagodzące, odbudowujące ochronną warstwę naskórka. Ponadto nie wystawiać okolicy na działanie promieniowania słonecznego. Skóra może się regenerować nawet przez kilka tygodni. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.