Jak zlikwidować piszczenie w głowie?
JAK ZLIKWIDOWAĆ PISK W MÓZGU. Od dłuższego czasu słyszę ciągły wysoki pisk w lewej półkuli mózgu czasem przechodzący w tętnienie w głębi ucha. Na RM wyszło: pętla naczyniowa w lewym kącie mostowo-móżdżkowym. Neurolog powiedział, że to ucisk naczynia na nerw i nic z tym się nie robi. Czy mógłbym jednak jakoś próbować sobie pomóc? Skoro to ucisk w formie tętnienia - to czy można by jakoś obniżyć ciśnienie tego naczynia, zwęzić go, schłodzić (zimne okłady, maści...)? Bo pisk ten jest dokuczliwy.

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Piotr Jurczyk
43 poziom zaufania
Witam. Rzeczywiście, objawy podane przez Pana i wynik badania MR sugerują konflikt naczyniowo-nerwowy jako przyczynę dolegliwości. Należy udać się do laryngologa i wykonać badanie audiologiczne, a potem do neurochirurga, aby ustalić ewentualne wskazania do zabiegu. Pozdrawiam.