Jak zlikwidować rumień?

Witam. Rok temu miałem serię zabiegów kwasem TCA 40% i mikrodermabrazie na raz, żeby zlikwidować blizny. Za 4. razem miałem twarz całą czerwaną przez 3 tygodnie i zostały przebarwienia lub rumienie na skroniach. Walczę z tym już ponad rok. Lekarka każe mi stosowac kremy regenerujace i naczynkowe - już nie mam siły, nic nie pomaga. Miałaś lub miałeś pacjenta z podobnym przypadkiem? Jak  to leczyć? Co zrobić? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Szanowny Panie.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie nie mając możliwości obejrzenia zmian.
Jeśli przebarwienia utrzymują się tak długo, to zapewne powstały one wskutek niewłaściwej pielęgnacji (najczęściej - niestosowania kremów z wysokim filtrem po zabiegu złuszczania).

Obecnie dobrym rozwiązaniem byłyby jedynie kremy wybielające (do kupienia w aptece - silniejsze i bardziej sprawdzone niż te drogeryjne) lub kolejne zabiegi złuszczające - głównie kwasem migdałowym, najlepiej w okresie jesienno-zimowym.

Pozdrawiam.