Jak zmienia się OB podczas miesiączki?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, jak bardzo może zmienić się wynik OB podczas miesiączki? Mam 19 lat, ostatnio robiłam badanie krwi w 2 dniu miesiączki i zaniepokoił mnie wynik OB, który wyniósł 34. Wszystkie inne badania wyszły w normie, oprócz OB i neutrocytów (2,23). Wiem, że miesiączka ma bardzo duży wpływ na wyniki, ale jednak się zaniepokoiłam. Czy jest powód do niepokoju ? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma powodów do niepokoju. OB nie jest wystarczająco czułym wskaźnikiem diagnostycznym. Jego łagodne lub umiarkowane podwyższenie przy braku innych objawów towarzyszących może być co najwyżej wskazaniem do powtórzenia badania za kilka miesięcy niż rozszerzenia diagnostyki.