Jak zmienić preparat do nosa?

Dzień dobry, mój laryngolog przepisał mi ostatnio Pronasal (przerost małżowin nosowych). Do tej porej stosowałem Flixonase. Czy muszę odczekać ze zmianą leku?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Leczenie sterydowe miejscowe, które Pan stosuje, bardzo często wykorzystywane jest w leczeniu stanów zapalnych zatok oraz alergicznego nieżytu nosa.

Równocześnie przy przeroście małżowin nosowych również praktykowana jest kuracja sterydowa.

Wspomniane przez Pana preparaty mają inny skład i inną substancję czynną, dlatego z zaleceń lekarza można zastąpić leczenie z istniejących przesłanek medycznych.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Panu konsultację z lekarzem laryngologiem, który ostatecznie zdecyduje o danym leczeniu.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/korekcja-malzowin-nosowych

https://portal.abczdrowie.pl/sterydy-wskazania-dzialanie-skutki-uboczne-zalety-i-wady-sterydow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.