Jak zmniejszyć ryzyko ataku padaczki?

Witam. Chciałam zapytać jak zmniejszyć ryzyko odstania ataku padaczki na koncercie. 3 lata temu moja siostra poszła na koncert i dostała ataku padaczki od świateł. Jak zmniejszyć ryzyko że ja też dostane? Ps. miałam robione EEG głowy i wszystko dobrze Pozdrawiam :)

Lek. Paweł Szadkowski

Istotne jest rozpoznanie jakie zostało postawione u pani siostry, ponieważ nie każdy typ padaczki (jeśli została rozpoznana) będzie zwiększał ryzyko jej wystąpienia u pani. O ewentualne szczegóły najlepiej spytać lekarza prowadzącego pani siostry.