Jak zmniejszyć stres przed egzaminem?

Dzień dobry Za parę dni mam egzamin na prawo jazdy. Problem polega że strasznie się stresuje. Ciężko mi się skoncentrować. Proszę o poradę jak sobie poradzić z tym stresem? Czy jest może jakiś lek by zmniejszyć ten stres i zwiększyć koncentrację ? Z góry dziękuje ładnie za odpowiedz
KOBIETA, 42 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

Dzień przed egzaminem wart skorzystać ze zmniejszenia stresu;

Kąpiel, ciepła woda rozluźnia mięśnie, dla tego kąpiel będzie świetnym zakończeniem dnia.

Ćwiczenia fizyczne o zbawiennym wpływie wysiłku fizycznego na stres.

Jeśli chce Pani uwolnić się od negatywnych emocji, wystarczy wybrać ćwiczenia dynamiczne i siłowe.

Z kolei, jeśli jest potrzeba wyciszenia, postawa na jogę lub stretching.

Co najważniejsze to zdrowe jedzenie i napoje-kofeina podnosi poziom kortyzolu, dla dlatego nie wskazane napoje energetyczne i kawa.

Nie zajadać również stresu słodyczami i fast foodami.

Zamiast ich, sięgnąć po zieloną herbatą, zioła,bakalie, owoce i warzywa;

Muzyka słuchanie ulubionych piosenek pobudza wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk