Jak zmotywować córkę do chodzenia do szkoły?

Witam. Moja córka nie radzi sobie z chodzeniem do szkoły. Zaczęła wagarować, zdarzało jej się wymiotować, aby tylko zostać w domu. Wczoraj z nią rozmawiałam, płakała przez całą rozmowę i powiedziała, że nie chce więcej chodzić do szkoły. Ten problem ciągnie cię od końca gimnazjum. Córka ewidentnie boi się szkoły. I tu moje pytanie. Ma szansę na nauczanie indywidualne?

Dzień dobry,

Zanim podejmie Pani kroki umożliwiające nauczanie indywidualne, warto spróbować rozwiązać przyczyny niechęci uczęszczania do szkoły.
Proszę udać się wraz z córką do psychologa.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Nauczanie indywidualne spowoduje odizolowanie od tówieśników ck nie wpłynie dobrze. Trzeba raczej zdiagnozować sytuację szkolną z pedagogiem i wychowawcą, zadać pytania co takiego dzieje się w szkole. Dobrze byłoby aby dziecko też poroznawiało z psychologiem z poza szkoły. Może otwarłaby się na tyle by sama mogła opowiedzieć przyczynach odmowy chodzenia. Może trzeba rozważyć znianę szkoły.