Jak zmusić osobę chorą do leczenia?

co robic jeśli ktoś nie przyjmuje do wiadomości choroby/ jak zmusić do leczenia?

Niestety w świetle obowiazującego w Polsce prawa zmusić do leczenia można tylko w 2 przypadkach : jeśli chory zagraża ZDROWIU I ŻYCIU innych ludzi lub gzy zagraża TYLKO SWOJEMU ŻYCIU ale już nie zdrowiu...

Czy może Pani więcej napisać, o jaką chorobę chodzi? W zależności od zaburzenia, istnieją różne wskazówki dotyczące roli najbliższych. Zmusić do leczenia generalnie nie można, chyba że osoba chora zagraża życiu lub zdrowiu swojemu lub innych.