Jak znaleźć dobrego psychiatrę?

Witam serdecznie, mam 23 lata i mieszkam w Poznaniu, pracuję i studiuję. Pewnego dnia poszłam do lekarza rodzinnego, bo bardzo źle się czułam, od dłuższego czasu bolał mnie brzuch, ciągle płakałam bez powodu, i lekarz stwierdził u mnie początki depresji. Przepisał mi jakieś środki na poprawę nastroju i kazał skonsultowac sie z psychiatrą. Efekt po tabletkach poczułam po ok. 3 tyg., ale gdy tabletki się skończyły wszystko wróciło... I tu moje pytanie, nie znam Poznania tak dobrze, żeby znaleźć prywatne gabinety psychiatryczne. Czy mogłabym otrzymać jakieś namiary na dobrych lekarzy psychiatrów??? POTRZEBUJĘ POMOCY :((

Witam Panią!

Na portalu nie mogę podać namiarów do konkretnych osób, ale mogę skierować Panią do poradni zdrowia psychicznego. Tam powinna Pani znaleźć pomoc zarówno ze strony psychiatry, jak psychoterapeuty. W każdym większym mieście funkcjonuje przynajmniej kilka takich poradni. Nie jest w nich wymagane skierowanie.

Jak Pani zauważyła, leki antydepresyjne mają opóźnione działanie, pierwsze efekty można odczuć najczęściej dopiero po około 3 tygodniach ich stosowania. Depresja jest chorobą przewlekłą, dlatego ważne jest, aby przyjmowanie leków oraz ich odstawienie odbywało się pod kontrolą lekarza psychiatry.

Idealnym modelem leczenia depresji, jest leczenie łączone, tj. farmakoterapia połączona z psychoterapią. Dlatego zachęcałabym Panią, aby umówiła Pani wizytę również u psychoterapeuty.

Pozdrawiam!