Jak zniwelować ból po odłamaniu się plomby?

Mam peewien problem tydzień temu miałam zakładaną od nowa plombe tzn odłamała mi się połowa i szczerze mówiąc troche wzlekałam z wizytą. W każdym razie została ona od nowa założona lecz zauwazyłam że od paru dni boli mnie tak jakby sam brzeg tego zęba podczas nagryzania jest to ból króciutki od razu mija co dziwne podczas dotykania czy tak ogólnie to wcale nie boli. Co to może być ?

Dzień dobry,

dolegliwości, które Pani opisuje mogą mieć kilka przyczyn. Warto udać się do swojego stomatologa i skontrolować czy wypelnienie nie jest 'za wysokie'. W razie gdyby korekta wypełnienia nie spowodowała poprawy konieczna będzie bardziej szczegółowa diagnostyka.

pozdrawiam, Sylwia Puchała

Witam
Proszę udać się na kontrolę do dentysty w celu sprawdzenia czy wypełnienie jest prawidłowo założone tzn czy nie ma nawisòw; ponownie skontrolować w zgryzie.
Pozdrawiam