Jak zniwelować zmarszczki na powiekach?

Dzień dobry od jakiegoś czasu zauważyłem głębokie zmarszczki na powiekach i miejscowe zaczerwienienie przy rzędach. Skura wygląda na zmęczoną, pojawiło to się nagłe prosił bym o pomoc

Warto skonsultować się lekarzem, na przykład okulistą lub dermatologiem. Z zaczerwienieniem okolic oczu często skarżą się pacjenci z atopowym zapaleniem skóry lub alergicznym wypryskiem kontaktowym, który występuje podczas używania kosmetyków. Powodem zaczerwienienia powiek może również być zapalenie brzegów powiek. Wtedy dobrym wyjściem jest specjalna emulsja do podrażnień. Szkodliwe działanie na skórę, nie tylko w okolicach oczu, ma także wysuszenie organizmu i nadmierny stres, wtedy mogą pojawiać się zmarszczki. W celu otrzymania poprawnej diagnozy najlepiej jednak zgłosić się do lekarza, który również dostosuje odpowiednie leczenie.