Jak zredukować "boczki"?

Mam 20 lat. ważę 65,5 kg przy wzroście 172 cm. bardzo chciałabym schudnąć gdyż zauważyłam, że na bokach i brzuchu (szczególnie dolnej części) mam okropne sadło. Dodam, że całe wakacje starałam sie jeść 4-5 posiłków i starałam sie odmawiać sobie słodyczy (tylko gdy ktos bardzo nalegał i nie miałam wyjścia) poza tym pływałam, ćwiczyłam (a6w, dużo innych ćwiczeń na brzuch) ale efektów prawie nie zauważyłm. Dodam, że mam skoliozę w piersiowej części kręgosłupa, ale też troche lędżwiowej i wiem, że moja sylwetka nigdy nie będzie idealna, ale chcę pozbyę się nadmiaru tłuszczu;((

Witam!

"Boczki" związane są z typem sylwetki określanym jako "jabłko" (tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie w okolicy brzucha, talii) - i co istotne - osobom o takiej budowie łatwiej uzyskać zgrabną sylwetkę. Widoczny brzuszek może być także efektem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety. Z diety należałoby wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka. Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda. Podobny efekt wywołują warzywa kapustne czy też czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, a niżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku). Wzydmanie brzucha może też występować przy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego). Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania wody w organizmie). W Pani przypadku ćwiczenia powinny być poprzedzone konsultacją lekarską (bądź poradą fizjoterapeuty). Nieprawidłowo wykonywane, mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.

Pozdrawiam ciepło