Jak zrezygnować z trudnej relacji?

Jak zrezygnować z trudnej relacji?Spotykamy się od roku, 3 mies. były świetne.Potem on zakończył znajomość, ale i tak zjego inicjatywy spotykaliśmy się.Nie wiem kiedy dopuściłam do tego, że znajomość stała się sex relacją.Odpuściłam, bo chcę mieć rodzinę i związek, on podkreśla, że nie chce, 1 dziecko już ma, jest po rozwodzie.Nie mieliśmy kontaktu 3 tyg,zaczęłam dochodzić do siebie,i znowu się pojawił, nie oferując nic nowego,ale grając na emocjach.Nie wiem jak się z tego błędnego koła wydostać

Witam Panią. Bardzo wyraźnie wynika z Pani postu, że relacja z tym mężczyzną wyłącznie zaspokaja jego potrzeby. Pani potrzeby nie są uwzględniane. Ta nierówność nie wróży dobrze relacji. Najbardziej jednak niepokoi mnie fakt o którym Pani napisała, że ten mężczyzna gra na Pani emocjach. Mam wrażenie, że wtedy trudno Pani postawić granice. To jest związane bardzo z Pani poczuciem bezpieczeństwa. Bardzo proszę o siebie zadbać. Być może skorzysta Pani z pomocy specjalisty. Pani sytuację śmiało można nazwać kryzysową. W Poznaniu jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Myślę, że może Pani tam uzyskać pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
Sytuacja, którą Pani opisuje może świadczyć o uzależnieniu się od drugiej osoby. Przez długi okres czasu spotykaliście się, przez co pojawiły się uczucia i przyzwyczajenie, przywiązanie do drugiej osoby.
Warto byłoby skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Długotrwała pomoc jednego profesjonalisty będzie pomocna w przypadku dotarcia do źródeł problemu i polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska