Jak zrozumieć moje wyniki?

Mam nietypowy problem. Otóż od wieku dojrzewania bardzo źle się czułam po każdym wysiłku i bardzo mało ważyłam. Wazyłam 40-42 kg przy wzroście 158 cm. nawet jako osoba dorosła. Obecnie od 4 lat sprawa się częściowo wyjaśniła - piję wodę z solą kuchenną, zdrowie się poprawiło i wreszcie ważę dobrze z 40 kg przytyłam do prawie 60. Moje wyniki przed piciem wody z sola ( wyniki powtarzalne robione kilkakrotnie) aldosteron 191,62 ARO 6.51 ( norma 1,5-5,7) aldo/aro 2,92 DHEASO4 459 (28,7 - 182) wolny testosteron 5.04 (norma 0,1 - 1,7) 17 OH progesteron 1,84 ( 0,2 - 0,9). Kortyzol górna granica normy. Obecnie po piciu wody z solą ( od 4 lat) aldo/aro 13,42 DHEASO4 238 wolny testosteron 2,48. Gdy tylko piję mniej wody z solą natychmiast tracę na wadze i żle się czuje. Czy to jest jakiś rzadki w.p.n ( CAH) bo lekarz się na ten temat nie wypowiada. I jeszcze problem - leczę tarczycę Hashimoto zażywam Letrox ale wszystko jest wyrównane I TSH ok1,0 -2,0. Natomiast zdarza sie, ze cuję się fatalnie i wtedy TSH spada jest niższe 0,5 a fT3 niskie 2,64 ( norma 2,42 - 4,36) ale za to odwrotne rT3 jest wysokie 121,4 ( norma <150) Co może powodować, ze hormon przechodzi w nieczynne rT3 i czy może to mieć związek z nawodnieniem organizmu ( za mało wody z solą)? Na nic innego się nie leczę

Szanowna Pani, objawy mogą sugerować WPN, zalecam wizytę u endokrynologa. Wysokie stężenie kortyzolu może zwiększać stężenie rT3 jednakże nie ma to związku z niedoczynnością tarczycy.

"Istnieje szereg chorób i zaburzeń prowadzących do wzrostu stężenia odwrotnej T3, np. cukrzyca, przedłużające się stany zapalne, marskość wątroby, długotrwały stres (operacje, urazy, zmęczenie organizmu), niedobór selenu, nadmiar kortyzolu. Poziom T3 w takim stanie jest znacznie zmniejszony, jednak nie ma to związku z niedoczynnością tarczycy."