Jak zrozumieć wynik badania na anty HBs?

Za 2 tygodnie mam zabieg w szpitalu. Musiałem zrobić badania na anty HBs. Nie jestem pewien czy dobrze odczytuje wyniki które przedstawiają się tak : /wynik surowicy 91,6 mlU/ml /wynik negatywny norma min - norma max 8 /wynik niejednoznaczny norma min 8 norma max12 Wynik pozytywny norma min 12 norma max - W miejscach myślników nie b a żadnej wartości na moich wynikach Według mnie pozytywny musi mieć minimum 12 a ja mam 91 więc wychodzi ze jestem odporny i nie muszę się doszczepiać. Choć nie jestem pewien.

Lek. Paweł Szadkowski

Ma Pan rację, wynik wyniósł 91,6 mIU/ml więc jest Pan odporny i nie musi się doszczepiać.