Jak zrozumieć zachorowanie partnera?

Witam! Kilka tygodni temu poznałam pewnego chłopaka. Wpadliśmy na siebie w hotelu, w którym miałam praktyki. Od pierwszego spotkania przyglądał mi się. Nie zwlekał i szybko zaprosił mnie do kina. Od samego początku było cudownie. Pocałunki w policzki, dłonie, traktował mnie jak księżniczkę. Po 3 tygodniach znajomości poszliśmy ze sobą do lóżka. Do nieczego mnie nie zmuszał. Pragnęłam tego. Nigdy wcześniej nie czułam się tak bezpieczna i pewna siebie podczas stosunku. Spotykaliśmy się dalej, chodziliśmy do restauracji, uprawialiśmy seks. Jest tylko jednen problem. Pomimo tego, że chodzi w deszczu 30minut, żeby mnie zobaczyć, szanuje mnie, jest wyrozumiały, planuje ze mną podróże, całuje moje dłonie i wspomina o poznaniu moich rodziców i czuję się kochana jak nigdy w życiu on twierdzi, że już nigdy nikogo nie pokocha. Prosi mnie nawet bym nie zakochiwała się w nim. Oskarżył mnie o podrywanie jego przyjaciela, co nie miało oczywiście miejsca. Poczułam jego zazdrość, choć on zaprzecza. Powiedział, że przecież nie jestem jego dziewczyną i mogę robić co chcę, ale jak zacznie robić się poważnie to mam mu powiedzieć, bo on już ma dość zawodów. Nic z tego nie rozumiem. Pogubiłam się... Co w nim siedzi? Czego mi nie mówi?

Dzień dobry. Zachowanie partnera świadczy o tym, że rzeczywiście miął on już wcześniej przykre doświadczenia w byciu w związku. Niekoniecznie wynikające z zachowania jego byłych partnerek. Z opisu wynika, ze partner jest niestabilny emocjonalnie, i ma jakieś skłonności do nadinterpretacji pewnych zachowań oraz chorobliwej zazdrości. Niestety nie wróży to dobrze na przyszłość. Warto szczerze porozmawiać z chłopakiem , a może nawet skonsultować się z psychologiem w tróję, aby wyjaśnić dziwne zachowania partnera. Serdecznie pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/

Witam,
zachęcam aby pytania, które zadaje Pani w powyższym wpisie zostały skierowane w stronę Pani partnera. Warto aby zastanowiła się Pani czego od niego oczekuje i jak wyobraża sobie Pani Wasz związek. Najlepiej jakbyście porozmawiali o tym szczerze. Być może Pani partner został zraniony uczuciowo w przeszłości i dlatego ma teraz problem z zaangażowaniem się na poważnie w nową relację. Nikt inny poza nim nie będzie w stanie odpowiedzieć na Pani pytania.
Powodzenia!