Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zrzucić 1kg tygodniowo?

Chcąc zrzucić ok. 1kg tygodniowo potrzebna jest dieta 1000 kcal, czy można jeść normalnie i codziennie skakać na skakance ok. 30 min. + ćwiczenia na mięśnie brzucha? Dodam, że od dłuższego czasu staram się być na diecie 1000 kcal z przerwami, a gdy zaczynam jeść więcej to mój brzuch wygląda jak "balon". Zatem co robić, żeby tygodniowo zrzucać ok. 1kg? Pozdrawiam
ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Dieta 1000kcal nie jest dietą odpowiednią dla wszystkich. Kaloryczność diety redukującej masę ciała zależy bowiem od zapotrzebowania energetycznego, aktywności fizycznej oraz stopnia nadwagi. Aby obliczyć jakie jest Pani zapotrzebowanie musiała by Pani podać swój wiek, wzrost oraz obecną masę ciała.

Tygodniowo chudnie się 1kg jeśli dieta jest o 1000kcal niższa od zapotrzebowania i dodatkowo wykonuje się ćwiczenia fizyczne. Te, o których Pani pisze są jak najbardziej prawidłowe.

Jeśli chodzi o powrót do normalnego jedzenia należy to robić bardzo powoli. Diety nie można przerywać z dnia na dzień, ponieważ grozi to efektem jo-jo. Należy stopniowo zwiększać kaloryczność o około 200kcal tygodniowo. To gwarantuje nie tylko utrzymanie masy ciała, ale i metabolizmu na wysokim poziomie.

Pozdrawiam

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy