Jak zrzucić 4 kg i uzyskać ładną sylwetkę?

Witam! Mam 14 lat i ważę 54 kg przy wzroście 168 cm. Na moje myślenie to za dużo i jakoś nie czuję się dobrze w swoim ciele. Chcę schudnąć 4 kg i wyrzeźbić sobie zgrabną sylwetkę oraz mieć ładny płaski brzuch. Spożywam 3 posiłki dziennie z ograniczeniem. Robię parę ćwiczeń, ale bez rezultatu. Nie wiem, co robić, może jakieś głodówki, że jeden posiłek na cały dzień? Zrobię wszystko, aby uzyskać swój cel i właśnie tylko proszę o skuteczne wskazówki. Z góry dzięki!
14 LAT ponad rok temu

Witam
Twoje BMI wynosi 19,14. Na siatce centylowej jest to obszar między 25 a 50 centylem.
Nie masz nadwagi, ważysz mniej niż wynosi średnia dla Twojego wieku i płci, stąd zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać.
Głodówki odradzam, mogą prowadzić nawet do zatrzymania akcji serca i zgonu.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Zalecałabym  spożywanie 4-5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
•    brzuszki proste,
•    brzuszki skośne,
•    skłony w przód do siadu równoważnego,
•    brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
•    prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
•    unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
•    "rowerek",
•    zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Pozdrawiam