Jak zrzucić 5 kilogramów?

Witam! mam 21 lat, 158 cm wzrostu i ważę 52 kg. Od 6 dni stosuję dietę Dukana (przez 5 dni jadłam samo białko: chudy nabiał, mięso, ryby..., a od dnia dzisiejszego oprócz protein również wybrane warzywa). I martwi mnie fakt, że przez te 5 dni proteinowych schudłam tylko 1 kg, ale dalej będę ją stosować. Chciałam się dowiedzieć, czy ta dieta jest dla mnie odpowiednia? chciałabym ważyć tyle, ile przed rozpoczęciem pracy siedziącej -  47 kg, bo w tym momencie w każdej części mojego ciała mam bardzo dużo tkanki tłuszczowej:( zauważyłam również, że znacznie pogorszyła się moja przemiana materii, wczesniej nie miałam żadnych problemów z tyciem, wręcz byłam bardzo zgrabna, a od jakiś 2 lat zaczęłam się strasznie objadać, w pewnych sytuacjach nie mogłam nad tym zapanować, jadłam dopóki nie czułam się maksymalnie pełna, czasami mnie po tym brzuch bolał i nie mogłam się wypróżnić, pożerałam strasznie dużo słodyczy i czasami kebaby lub inne fast foody! Czasami starałam się ćwiczyć, ale na dłuższą metę mi to nie wychodziło... Czy ta dieta jest odpowiednia dla mnie??? W jakim czasie powinnam dojść do upragnionej wagi???
21 LAT ponad rok temu

Witam!

Pani masa ciała jest prawidłowa - wskaźnik BMI wynosi u Pani 20,8, czyli jest w sam raz. Przy masie ciała 47 kg będzie on wynosił 18,8, a więc blisko dolnej granicy normy (niedożywienie).

Pani problemy z objadaniem się można rozwiązać przez narzucenie rygoru dietetycznego polegającego na ustaleniu sobie 5 posiłków dziennie o satałych porach. Powinna wtedy Pani jeść pełnowartościowe posiłki, a nie składajace się wyłącznie z białka. Zwłaszcza, że dieta proteinowa nasila zaburzenia przemiany materii i powoduje zaparcia. Niech Pani ustali sobie takie godziny i ściśle się ich trzyma. Ograniczy to uczucie głodu oraz napady obżarstwa.

Oczywiście należy zrezygnować ze słodyczy, dań typu fast food, słodzonych napojów gazowanych oraz słonych przekąsek. Na przemianę materii pozytywnie wpłynie: dużo błonnika w diecie, a więc dużo warzyw, pieczywo pełnoziarniste, otręby pszenne lub płatki owsiane (zwłaszcza w połączeniu z kefirem) oraz duże ilości wody niegazowanej.

Do tego zalecałabym także zwiększenie aktywności fizycznej. Poprawi ona przemianę materii oraz samopoczucie. Nie musi być to basen lub siłownia - najlepsze na poprawę przemiany materii jest bieganie. Niech Pani zacznie od 10 minut codziennie i powoli zwiększa czas ćwiczeń. To także sprawi, że szkoda będzie Pani po takim wysiłku objadać się tłustymi potrawami.