Jak zrzucić 6 kilogramów?

1. Podaj swoją masę ciała, wiek, płeć, tryb życia oraz stopień aktywności fizycznej. Witam, nazywam się Agnieszka, ważę 66 kg, mam 18 lat, jestem kobietą, ćwiczę 2 razy w tygodniu po 45 min. 2. Czy wcześniej podejmowałeś/aś próby odchudzania się? Jakie diety stosowałeś/aś? Tak, podejmowałam się odchudzania, stosowałam dietę oparta na warzywach i owocach, byłam na niej 2 tygodnie. 3. Czy w Twojej rodzinie występuje otyłość lub nadwaga? Nie. Chciałabym, aby któraś z Pań udzieliła mi kilku porad, które pomogą mi w zrzuceniu 6 kg. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Agnieszka

Witam!

Proszę, aby Pani podała jeszcze swój wzrost. 66 kg nie musi oznaczać nadwagi, bo ona zależy od tego, ile ma się wzrostu.

Od razu powiem, że dieta oparta na owocach i warzywach jest dobra do stosowania maksymalnie przez 2-3 dni. Jest to drugi etap tzw. diety oczyszczającej. Natomiast do dłuższego stosowania, np. 2 tygodnie, zupełnie się nie nadaje. Po pierwsze, nie ma w niej białka - jednego z 3 podstawowych składników odżywczych, budulca mięśni. Po drugie, owoce zawierają cukry proste i wbrew potocznej opinii są kaloryczne. Po trzecie, w diecie nie ma węglowodanów złożonych - pieczywa razowego, kaszy, ryżu, makaronu. Powoduje to wahania poziomu cukru we krwi, które może skutkować osłabieniem, spadkiem koncentracji, zaburzeniami widzenia.

Takie diety, jak dieta owocowo-warzywana, są najczęściej ubogokaloryczne. Powoduje to, że po ich zakończeniu pojawia się najczęściej efekt jo-jo i tyje się więcej niż się schudło.

Niech Pani postara się jeść 5 posiłków dziennie co 3 godziny. Nie powinny być one duże. Oczywiście należy zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek, dań i potraw smażonych oraz słodzonych napojów gazowanych. Aktywność fizyczna jest odpowiednia, należy także pić co najmniej 2 litry niegazowanej wody dziennie. Pozdrawiam